Qualcomm QCC730 Wi-Fi Çipini ve RB3 Gen 2 Robotik Platformunu Duyurdu

Qualcomm, daha az güç tüketirken ve doğrudan bulut bağlantısı sunarken gelişmiş menzil ve veri aktarım hızları vaat eden en yeni mikro güçlü QCC730 Wi-Fi çipini ve drone’lar, kameralar ve diğer endüstriyel cihazlar için RB3 Gen 2 robotik platformunu duyurdu.

QCC730 çift bantlı mikro güçlü Wi-Fi çipi, IoT cihazlarını hedefliyor ve Qualcomm, önceki nesle kıyasla veri aktarımı başına %88 daha az güç iddiasına sahip. Yeni Wi-Fi çipi aynı zamanda doğrudan bulut bağlantısı ve Matter entegrasyonu sağlarken açık kaynaklı SDK ve IDE’nin yanı sıra yazılım yığını aracılığıyla bulut bağlantısı aktarımı da sunuyor. Çip, IoT uygulamaları için Bluetooth’a alternatif olarak tasarlanmış durumda ve barındırılan ve barındırılmayan modlarda çalışabiliyor.

RB3 Gen 2 robot platformunu ise kurumsal ve endüstriyel çözümlere yönelik cihaz içi yapay zekaya sahip. Bu, Qualcomm’un robotik platformunda Qualcomm’un QCS6490 CPU’sunu (8 çekirdekli, 2,7 GHz’e kadar), Adreno 643 GPU’yu, çoklu kamera sensörü desteğini ve entegre Wi-Fi 6E çipini içeren orta seviye bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Bluetooth 5.2 ve LE ses desteği de mevcut. Geliştirme kitleri bir güç kaynağı, hoparlörler, USB kablosu ve bir geliştirme kartıyla birlikte geliyor. Qualcomm ayrıca montaj braketleri ve Kamera Seri Arayüzü (CSI) kameraları içeren Görüş Kitleri de sunuyor. RB3 Gen 2’nin Haziran ayından itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir